اهمیت نوشیدن آب سالم

برای عملکرد صحیح سلولها و اندام های بدن به مقدار زیادی آب نیاز است. آب در بدن برای عملکرد مفاصل، محافظت از نخاع، سلامت پوست، تنظیم درجه حرارت بدن و غیره کاربرد دارد. اگر چخ مواد غذایی مصرفی و میوه جات بخشی از مایعات بدن را تامین می کند ولی بخش بزرگی از آن توسط نوشیدن آب تامین می گردد.

طول روز بدن ما بر اثر فعالیت روزانه و حتی تنفس، مقدار زیادی آب از دست داده که این آب از دست رفته می بایست جایگزین گردد. بهتر است آب از دست رفته از طریق نوشیدن آب خالص تصفیه شده جایگزین گردد تا مصرف نوشابه ها و آب میوه ها، زیرا این مایعات دارای مقدار زیادی کالری هستند که به سلامت بدن آسیب می رسانند.

 

مقدار مصرف روزانه آب

مقدار مصرف روزانه آب در افراد مختلف با توجه به جنسیت، سن، دمای محیط و نوع فعالیت روزانه متفاوت است. ولی بطور کل برای مردان مفدار 3 لیتر در روز و برای زنان مقدار 2.2 لیتر در روز توصیه گردیده است.

 

اثرات مصرف کم آب

کلیه ها از جمله ارگان های حیاطی بدن هستند که در دفع سموم بدن و مواد زائد بدن از طریق ادرار نقش حیاتی دارند. اگر آب کافی در اختیار این اندام نباشد، عملکرد آن با مشکل ایجاد شده و بیماریهای مزمن کلیه و نارسایی آن می شود. همچنین عفونت های ادراری نیز از جمله عوارض کم آبی بدن می باشد که در صورت عدم درمان می تواند تهدید کننده زندگی فرد مبتلا باشد. سنگ کلیه نیز از عوارض کم آبی بدن بوده و در عملکرد صحیح کلیه ها تاثیر منفی می گذارد.

 

عوارض احتمالی نارسایی مزمن کلیه می تواند باعث کم خونی، آسیب به سیستم عصبی مرکزی، نارسایی قلبی، و تاثیر منفی در سیستم ایمنی شود.

 

از آنجا که 90 درصد خون ما را آب تسکیل داده، کمبود آن باعث افزایش غلظت آن و افزایش فشار خون می گردد. همچنین کمبود آب می تواند باعث عوارض پوستی و ایجاد چین و چروک زودرس شود.

 

غضروف، موجود در مفاصل و دیسک ستون فقرات، حاوی حدود 80 درصد آب می باشد. اگر بدن به کم آبی دچار شود، مفاصل می توانند در معرض آسیب جدی قرار گیرند.

 

همچنین کم آبی می تواند ساختار و عملکرد مغز را تحت تاثیر قرار داده و اگر کم آبی طولانی باشد، توانایی های شناختی دچار اختلال می گردد.

 

دستگاه تصفیه آب خانگی DENOR

دستگاه تصفیه آب خانگی WATER PRO

دستگاه تصفیه آب خانگی SOFT WATER

دستگاه تصفیه آب خانگی PURE LIFE

دستگاه تصفیه آب خانگی CLEAN WATER

دستگاه تصفیه آب خانگی C.C.K

Read 14411 times Last modified on شنبه, 20 4 1396 06:00

6410 comments

Leave a comment

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.